Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Wróżka Zębuszka. Psychologiczne wzorce jej obciążeń i blokad.
Idea Wróżki Zębuszki [ang. Tooth fairy] nie była znana w Polskich bajkach i opowieściach. Pierwszy raz przeczytałem o niej w książkach Prattcheta, a później w kolejnych dziełach literatury anglosaskiej. Podstawowa działalność Wróżki Zębuszki polegać ma na zabieraniu wyrwanych ludziom zębów. Wróżka-Zębuszka, Wróżka Zębinka jest przykładem legendy, którą dorośli przedstawiają dzieciom jako fakt. A że głównie małe dzieciaki tracą po kolei wszystkie swoje zęby mleczne, to w świadomości tamtego anglo i hiszpańskojęzycznego społeczeństwa, wzorzec został wbity mocno w umysły. Ponieważ te dzieci, nieco później już jako dorośli promują opowieść kolejnym pokoleniom.

Nie spotkałem nigdy nikogo z wzorcami-obciążeniami charakterystycznymi dla bajkowej Wróżki Zębuszki.
Nie kojarzyłem tego pojęcia z niczym i pomysł Prattcheta, że Wróżka Zębuszka wydaje fortunę na cudze wyrwane zęby, że żyje w swoim domu zbudowanym z tych zębów, jakoś nie przypadł mi do gustu. Jednak kodowania mogą być zbitką kilku odmiennych całkiem wzorców, niejako ich sumą, definiowaną takim właśnie hasłem. Na trop owej sumy wzorców naprowadził mnie obraz z filmu pt. ,,Hellboy -2”. Pokazano tu pewną autorską wizję drapieżnej Wróżki Zębuszki, żywiącej się wszystkim co dopadnie, zjadającej nawet skóry i kości. Zaczyna posiłek [jak na pierwszej ilustracji] od zjadania zębów swojej ofiary. Możliwe jest, że pomysłodawca graficznego przedstawienia Wróżki Zębuszki miał przebłysk geniuszu i pokazał w sposób właściwy wzorce jej obciążeń.
Bo cóż my tu widzimy?
Po pierwsze, uderzające graficzne podobieństwo do owada modliszki. Ten wzorzec dobrze jest znany i opowiedziany w psychologii. Polega na zabijaniu i na pożeraniu samca przez samicę, często tuż po kopulacji lub w czasie jej trwania.
W kilku art. opisuję mechanizmy Modliszki blokujące ludzkie związki i szczęście małżeńskie. Niesłusznie jednak przypisuje się modliszkowanie tylko samym kobietom. Przecież wzorce mają w równej ilości osoby obu płci. Mają go i mężczyźni, również geje. Co prawda łatwiej je dostrzec w urodzie, rysach twarzy kobiet niż mężczyzn. Podobieństwo owada Modliszki do filmowej wizji Wróżki Zębuszki polega tu m.in. na wyglądzie, oraz na samym pożeraniu ofiar, z których w obu przypadkach pozostają jedynie buty.
Jaki jest jednak związek modliszki z zębami i ich wyrywaniem?
Przed kilku laty opisałem inny wzorzec w art. poświęconym ,,bezprzyczynowemu" traceniu i pękaniu zębów do samych korzeni.Link
Istniała kiedyś [a może nadal istnieje] jakaś czarnotantryczna technika przywiązywania do korzeni własnych zębów, kogoś kto był cenny np. wspaniały kochanek/kochanka. Jakiś żywy bóg, władca, kapłan, prorok znany komuś osobiście, mógł być na tyle ważny lub mądry/naiwny, że celowo kodowano sobie z nimi takie uwiązania, aby w kolejnych wcieleniach Dusz dana [ seksualna]para , zawsze i ponownie była razem. Zabezpieczeniem umów było zagrożenie utratą zęba, w przypadku zgody na odejście umiłowanej osoby. Wchodziło w to również pozwolenie komuś na zawarcie małżeństwa z kimś innym, wbrew umowie poza daną parą bóstw tantry. Mechanizm wzorca działa tak, że odejście z wszelkich powodów [łącznie z rozwodem],,ukochanej” osoby powoduje pęknięcie zęba aż do korzenia. Ząb wymaga wówczas usunięcia. Możliwe, że jakość posług dentystycznych, zapewnianych kiedyś przez kowali, nie zachęcała do korzystania z ich ofert.
Spotkałem te bolesne wzorce jeszcze w latach 70-ych XX wieku. Później dowiedziałem się, że w sesjach Regresingu niekiedy przypominały się identyczne przyczyny osobom, które utraciły zęby, razem z pozwoleniem na odejście oblubieńców np. poprzez rozwód.
Fakt, że tylko znani mi mężczyźni tracili zęby po odejściu kochanych kobiet, może być mylący i niewiarygodny do budowania teorii na temat danych obciążeń.
Nie przypisuję kobietom wzorca Wróżki Zębuszki. Jednak zauważmy, że znający dobrze temat Anglosasi, nie promują jej męskiego odpowiednika, lub męża np. jakiegoś Wróża Zębodoła. Wyrwane ofiarom zęby, zabiera włącznie kobieta.
Wzorzec jednakowoż nie żyje tylko w samych baśniach, ale może uderzyć boleśnie mężczyzn, mających w życiu kilka żon [kilka rozwodów], i odpowiednio panów z kochankami do których się przywiązują emocjonalnie. Co jakiś czas odchodząca odeń inna Zębuszkowa żona/kobieta, zabiera ze sobą kolejne zęby pana domu. Powodując tym samym, że rozkwita kosztowna przyjaźń byłego męża ze stomatologami. Oznaczać to może, że ubogi mąż którego stać jeszcze na kolejne rozwody, ale już nie na dobrego protetyka, wraz z upływem żon i lat, może uśmiechać się niczym afrykański hipopotam.
Mechanizm utraty zęba jest dowolny: np poprzez jego pęknięcie, poprzez złamanie na jakimś kęsie. Lub poprzez mechaniczny uraz. Wiek męski w jakim przychodzi Zębuszka po zęby właściwe, również nie jest istotny, skoro chłopcy w liceum potrafią kochać, i potrafią też pozwolić ukochanej odejść swoją drogą.
Podsumowując definicję wzorca, domniemam że może on polegać na skutkach karmy ludzkiej duszy, inkarnowanej kiedyś w owada modliszkę. Tam owadzia osobowość duszy, pożerała m.in. osobniki własnej rasy [niezależnie od własnej płci]. Pozostał w Duszy nawyk niszczenia w seksie osobników męskich na rozmaite sposoby, zależnie od inwencji. Możliwe jest nawet pożarcie osobnika swojego gatunku,[ nazwijmy go mężem] tak że z chłopa zostają tylko same buty. Lub jako człowiek w innym wcieleniu, zostaje on wypuszczony w samych butach i gaciach np. po zakończeniu małżeństwa i po rozwodzie.
W kolejnej już ludzkiej ziemskiej inkarnacji, Dusza z takim wzorcami, przywiązuje się do korzeni zębowych swoich mężów/żon w trakcie specjalistycznych rytuałów. Dokonywanych zwykle w hipnozach i narkotycznym upojeniu.
W następnej inkarnacji, seksualna para rozstaje się jednak z wszelkich przyczyn. Ale ten osobnik co nie zapobiegł odejściu partnerki, traci zęba na rzecz swojej kochanej niegdyś Wróżki Zębuszki.
Paskudne to są wzorce?
Jakoś tak, a tylko nieznający tematu mówią, że Dusze są świetliste, czyste i rozumne.
,,Dobra wróżka", to kolejny temat, prawdopodobnie wchodzący w kompleks obciążeń Wróżki Zębuszki, poprzez zbieżność samego słowa ,,Wróżka". Duża ilość osób posiada ponad głową m.in. rozmaite kapelusze służące do rozbijania i odrzucania strumienia Bożych Łask, jakie od Stwórcy płyną swobodnie kanałem czakrowym do danej istoty. I znowu tylko same kobiety pokazują się chętnie z tym wzorcem jako wiedźmy, zarówno w charakterze jak i w urodzie, czy elementach stroju.Link Nie ma męskich ludzkich wiedźm, nawet pośród gejów, pomimo tego, że męskie dusze chętnie użytkują owe wzorce i energetyczne ich atrybuty.
Niewielka część z takich kobiecych Dusz ma swe kapelusze oraz stroje mocno obszyte świecidełkami i trzyma w dłoni patyk zwany ,,czarodziejskim”. One głośno protestują, kiedy zwie się je wiedźmami. Twierdzą bowiem że: ,,My to nie wiedźmy, my jesteśmy ,,Dobrymi Wróżkami".

Art. omawiające wzorce ,,Kobiety o charakterze Modliszki".
1. ,,Kobieta modliszka czarna. Przyczyny uwikłania.”Link
2. ,,Kobieta modliszka i ptasznik- jej mężczyzna". Link
3. ,,Kobieta modliszka. Test badający wzorce obciążeń”. Link
4. ,,Kobieta modliszka. Modlitwa odreagowująca wzorzec”. Link

Najlepszym pomysłem wydaje się tu być oddanie Bogu tych relacji do uzdrowienia i usunięcie modlitwami wszelkich wpływów ze strony wszelkich Zębuszek na siebie.
Pouczająca jest analiza słowa angielskiego "fairy". Link

Dodano : 29-03-2015 Przez: s_majda Przeczytano: 1632 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
 • s_majda 11-04-2015 18:04:06
  Na bazie każdego tekstu możemy sobie opracować zestaw intencji do przepracowania.

  Przykładowo:

  -Intencje naszego i cudzego m.in. doświadczania/nie podobieństwa/nie do zębuszki, do owada modliszki i nie tylko

  -Naszego i cudzego m.in. potrzeby przymusu bycia wściekłymi/nie, przytomnymi i nieprzytomnymi, po odejściu naszego mężczyzny od nas i nie tylko , oraz naszego i cudzego doświadczania tego skutków

  -Naszego i cudzego m.in. zatrzymania konkretnej duszy przy sobie nie miłością serca, wsparciem ale tworzeniem komuś cierpień, z powodu naszego bycia min. zębuszkami, i nie tylko, oraz naszego i cudzego doświadczania tego skutków.
 • s_majda 30-04-2015 22:41:11

  ``Myślałem że to komar ale wyleciało takie coś małe ze skrzydełkami.... Taka mała wróżka jak z bajek.
  Po czym zniknęła.
  Ale czad. Pewnie miałem astralny wgląd.
  Ząb mnie boli od rana. Jak pisałeś na stronie o tych wróżkach to myślałem, że sobie kpisz, a tu taka akcja dzisiaj. Nie mogę uwierzyć... Chyba sobie intencje muszę zrobić tematyczne``. Z otrzymanego listu.

 • s_majda 17-02-2019 09:14:25

  W niektórych obozach zagłady ciężko chorych gromadzono w osobnych salach. Odwiedzali ich ci, wyznaczeni do wyrywania złotych zębów wszystkim zmarłym. W Izraelu odbył się proces takiej osoby. Tłumaczył się tym, że łatwiej mu było wyrwać zęby żyjącym jak zmarłym, mającym zaciśnięte szczęki. Cały proceder wyrywania takich zębów można skojażyć z Wróżką zębuszką. Innym wzorcem może być karma drapieżników i wcześniejsze zabicie, zagryzienie jakiegoś zwierzęcia zębami. Co w efekcie dało ogromny ból i zemstę, owocującą wyrywaniem zębów po upływie wielu inkarnacji, właśnie w przestrzeni obozu zagłady. Ale już w kolejnych wcieleniach Dusz.