Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Instytucje totalne – intencje do przemodlenia

Za Wikipedią: Instytucja totalna – organizacja społeczna, która stwarza dla osób z nią związanych rodzaj odrębnego świata, rządzącego się własnymi prawami i odseparowanym od reszty społeczeństwa mniej lub bardziej szczelnymi barierami.
Opracowane przez Elżbietę Giemzę na podstawie „Charakterystyki instytucji totalnych” Ervinga Goffmana

Kwestie techniczne dotyczące idei oraz budowania zdań przy pracy z intencjami.
Art ,,800 intencji do oczyszczenia” Link
,,Budowanie obszernych Intencji i modlitw. Rozmowa Skype o technice ” Link
,,Schemat 1 zdaniowy do intencji. ” Link
Słowo (–nie) dodane przy pracy z intencjami do jakiegoś słowa oznacza, że warto je wymienić jako przeciwieństwo lub a nawet samodzielnie już w trakcie znaleźć i wypowiedzieć dowolne synonimy jakie się nasuwają na myśl razem z ich przeciwieństwami.
np. — bycia biedakami, chorymi dobrze jest powiedzieć również z jego przeciwieństwem
–bycia biedakami, chorymi, –nie byciabiedakami, chorymi
Pozwala to od razu maksymalnie szeroko ruszyć dany wzorzec w odmiennych aspektach, również w jego przeciwieństwie. Warto też wiedzieć- że Dusze często myślą, twierdzą, że one nie mają takich przeciwnych wzorców np. że nie są bałwochwalcami jak w danym przypadku (danym słowie).
Inny przykład:
Dusza kobiety zaprzecza byciu kiedyś złą matką. Więc dodanie tu słowa przeczenia – nie bycia złą matką pozwolić jej może na zrozumienie stanu w jakim się znajduje.
Bycie złą matką, –nie bycia złą matką–
„-Ależ skąd nigdy w życiu! To przecież są nie moje wzorce. To co ja robię jest moją prywatną sprawą”.[-Nader często mówi lub myśli o sobie dusza.] 
1. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie w instytucjach ograniczających swoich członków, w instytucjach totalnych min: więzieniach, zakonach, opactwach, klasztorach, szpitalach psychiatrycznych, domach starców, przytułkach, zakładach poprawczych, obozach jenieckich, obozach koncentracyjnych, koszarach wojskowych, na okrętach, w internatach, w obozach pracy i nie tylko.
2. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. za furtą klasztorną, wysokimi murami, za drutem kolczastym, zasiekami, za zamkniętymi drzwiami, a także będąc/nie oddzielonymi od świata stromymi brzegami, wodą, otwartą przestrzenią i nie tylko.
3. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. w środowisku, budynku, przestrzeni która nie dzieli się na strefę/czas odpoczynku, zabawy i pracy, ale łączy je w jedno i całościowo podlega jednej władzy, jednej kontroli i nie tylko.
4. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. w środowisku, budynku, przestrzeni, w których każdej chwili naszego życia towarzyszy nam duża ilości osób podlegających tym samym prawom co my i wykonujących te same co my czynności i prace i nie tylko.
5. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. w środowisku, budynku, przestrzeni w której każdy nasz dzień jest szczegółowo i ściśle zaplanowany, a plan narzucony jest nam z góry przez system i pilnowany przez nadzorców i nie tylko.
6. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. w środowisku, budynku, przestrzeni w której poszczególne czynności i prace są obowiązkowe/przymusowe i prowadzą do realizacji oficjalnych zadań instytucji/systemu i nie tylko.
7. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. w środowisku, budynku, przestrzeni w której zaspokajanie wielu potrzeb ludzkich realizowane jest poprzez biurokratyczną organizację zespołów ludzi bez uwzględniania czy jest to skuteczne/nie czy też konieczne/nie i nie tylko.
8. Naszego przebywania/nie, pracowania/nie, mieszkania/nie, życia/nie min. w środowisku, budynku, przestrzeni w której przebywa duża grupa „podwładnych” – mających ograniczony kontakt ze światem, oraz nieliczna grupa „nadzorców” – zwanych zwykle personelem – społecznie zintegrowanych ze światem zewnętrznym i nie tylko.
9. Naszego oceniania/nie innych poprzez ciasne/nie stereotypy/brak stereotypów i nie tylko.
10. Naszego poczucia/nie wyższości, prawości w stosunku do innych, min. do podwładnych i nie tylko.
11. Naszego poczucia/nie niższości, słabości, nędzności, winy w stosunku do innych, min. nadzorców, przełożonych i nie tylko.
12. Naszej niemożliwości/nie przeniknięcia do wyższej warstwy/klasy społecznej/ niemożliwości/nie awansu i nie tylko.
13. Naszego trzymania/nie dużego dystansu pomiędzy sobą, a innymi: ludźmi, klasami społecznymi, zawodami, min. przełożonymi, podwładnymi i nie tylko.
14. Naszego podtrzymywania/nie, wzmacniania/nie, przenoszenia/nie, głoszenia/nie antagonistycznych stereotypów i nie tylko.
15. Naszego pozwalania/nie na przejmowanie odpowiedzialności za nas samych przez instytucje, organizacje, partie, innych ludzi i nie tylko.
16. Naszego pracownia/nie i nie otrzymywania/nie za to zapłaty, naszego zrzekania/nie się naszej zapracowanej zapłaty na rzecz min. instytucji, partii, organizacji i innych ludzi dobrowolnie/nie i nie tylko.
17. Naszego pracowania/nie ponad siły, ponad umowę, ponad zapłatę przez strach przed karą, przez utratą pracy, przed napiętnowaniem, przed wyróżnieniem się i nie tylko.
18. Naszego bycia/nie przymusowo rozłączanym z rodziną, z bliskimi, a także doświadczania/nie zakazu swobodnych kontaktów z własną rodziną, z bliskimi i nie tylko.
19. Naszego dobrowolnego/nie zrywania/nie więzi, znajomości, przyjaźni z innymi ludźmi i nie tylko.
20. Naszego doświadczania/nie procesu poniżania, znieważania, deprawacji, łamania osobowości, standaryzacji oraz depersonalizacji i nie tylko.
21. Naszego doświadczania/nie napiętnowania, ubliżania nam, wymuszania na nas odpowiednich/nie, oczekiwanych/nie zachowań i nie tylko.
22. Naszego doświadczania/nie kar min. za niewłaściwy ubiór, zachowanie, uczesanie, współżycie społeczne, obyczaje i nie tylko.
23. Naszego doświadczania/nie przymusu wykonywania rzeczy, czynności oraz spędzania czasu w sposób którego nie lubimy, nie znosimy, który jest nam obcy i nie tylko.
24. Naszego doświadczania/nie strachu min. przed złamaniem regulaminu, przepisów, prawa, zasad, ustaleń i ponoszenia/nie tego konsekwencji min. kar, sankcji i nie tylko.
25. Naszego życia/nie w stałym napięciu, czujności, oczekiwaniu, skupieniu, lęku, stresie, pod presją i nie tylko.


Opublikowano: 16/08/2016
Autor: s_majda


Komentarze

Dodaj komentarz