Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Rozmowa z bałwochwalcą

Przytoczony poniżej zapis pochodzi z komentarzy zamieszczonych pod filmową gawędą pt.: ``Jak umierał bóg - Robert Gajdziński`` z You Tube Link z datą 24 IV 20r. Pod filmem napisałem komentarz, do którego odniósł się, prawdopodobnie kapłan chrześcijańskiej sekty. Przedstawiam tu całą dyskusję, łącznie z usuniętym przez NTV moim ostatnim wpisem o Monastycyzmie.
Proszę zwrócić uwagę na techniki manipulacyjne, stosowane przez Pawła M. na odbieganie od istotnej kwestii - bałwochwalstwa. Połowa jego wpisów to obalanie mojej wypowiedzi w kontekście I (pierwszego) i 5 przykazania, kiedy wielokrotnie piszę o przykazaniu nr 2. Pamiętam, że na funkcjonującym kiedyś forum CUD-portalu, wiodłem wieloletnie podobne spory z wielbicielami hinduskich Guru, zachwycającymi się m.in. lingami (penisami) swoich ubóstwionych nauczycieli. Nie odnosiłem się w rozmowie z Pawłem M., do tematów pobocznych, takich jak twierdzenie Jezusa o tym, że wypełnił już Prawo i daje nowe- własne. Co wielu interpretuje tak jak Paweł M., że skoro jest prawo Nowsze, to jest również Lepsze, a zatem nie obowiązuje już nikogo zakaz bałwochwalstwa, wspomniany w 2 przykazaniu.

Sławomir Majda
Szkoda, że p. Robert nie doczytał II przykazania Dekalogu zakazującego bałwochwalstwa. Litera tego zapisu nie została zmieniona. Podobnie jest z prawem karnym i innym. Paragraf mówi że za dany występek kara ma być no nie mniej niż 5 lat. To, że Jezus twierdził, że dekalog już nie obowiązuje jest jego opinią. Dekalog bowiem nadal posiada taki zapis ,, 8 Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.Nie będziesz się im kłaniał i służył. ``
Paweł M
A gdzie Jezus stwierdza że nie obowiązuje dekalog? Przecież w kazaniu na górze w 5 rozdziale u Mateusza swoje nauki opiera właśnie na dekalogu rozwijając je i mówiąc m.in. że nie trzeba zabić drugiego człowieka żeby wystąpić przeciwko 5 przykazaniu.
Sławomir Majda
Proszę uprzejmie o zapoznanie się z kilkoma wersjami Dekalogu Link. Wersja Mojżesza zabrania bałwochwalstwa, ale chrześcijańska już nie. Przypomnę że tekst zmieniono dopiero w 1917 roku.

Paweł M
Chrześcijańską wersja też zabrania bałwochwalstwa nawet Apostoł Paweł o tym pisał. Jak Pan może twierdzić że Jezus twierdził że dekalog nie jest już aktualny.... To by oznaczało że pozwala od tej pory kraść, zabijać, cudzołożyć czy bluźnić przeciwko Bogu jak i rodzicom. W Katechizmie Kościoła Katolickiego jest pełna wersja dekalogu. A 1 przykazanie po prostu skrócili żeby łatwiej było się go uczyć. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". To jest łatwiej zapamiętać niż "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań". Jeżeli to przykazanie ma dotyczyć zakazu czynieniu obrazu zwierzętom czy ludziom to by znaczyło że każdy je łamie. Nawet Pan bo przecież ma Pan swoje zdjęcie w miniaturce na YT. A w nieczynieniu rzeźb zwierzętom raczej chodzi o to żeby nie oddawać im boskiej czci jaka jest należna tylko Bogu. Pragnę też zauważyć że w księdze kapłańskiej Bóg poleca Salomonowi uczynić dwa cheruby nad arką przymierza i rzeźby zwierząt do świątyni. A no i nie zapominajmy miedzianym wężu jaki został wykonany przez Mojżesza. Został on natomiast usunięty w momencie gdy Izraelici zaczęli oddawać mu cześć zamiast Bogu. I nie jest do końca powiedziane w Biblii które przykazanie jest pierwsze a które drugie bo nawet w religii protestanckiej, prawosławnej czy katolickiej zapis dekalogu różni się trochę od siebie.
Sławomir Majda
Pan zwyczajnie kłamie.`` Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.`` to jest 2 przykazanie m.in. po katolicku. Poza tym naiwnym dzieciom, proszę tłumaczyć, że Pan poprawia po Bogu, bo matołki nie spamiętają. Nawet jeśli przyjąć Pańską wersję to i tak w dekalogu nie ma słowa ``Jezus, Matka boska`` itp. A takie modlitwy do bóstw promowane są jak podstawowe.
Paweł M
Panie Sławomirze a gdzie niby skłamałem? A pierwsze przykazanie brzmi "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"a potem w Biblii pojawia się fragment o nie czynieniu rzeźb. Zresztą jak w dekalogu może być coś wspomniane o Maryi czy Jezusie jak Oni żyli na ziemi kilka wieków później? I wg Biblii Jezus jest Bogiem a więc należna mu jest cześć jaką oddaje się Bogu. Z czym ma Pan problem? Nie uznaje Pan nauk Jezusa? A uznaje Pan dekalog? Jest Pan Żydem? bo Żydzi nie uznają Jezusa za mesjasza a uznają dekalog.
Sławomir Majda
W rozumieniu II przykazania mojżeszowego, bałwochwalstwem jest czczenie Jezusa, bo są jemu a nie Bogu poświęcone modlitwy, rzeźby, malunki. Czy też to Pan zauważył samodzielnie bez Mateusza?
Paweł M
Ale my cały czas nie rozmawiamy o 2 przykazaniu ale o 1..... to skąd nagle zaczyna Pan mi pisać że 2 przykazanie mówi o czczeniu Boga? 2 przykazanie to nie wzywanie imienia Pana Boga na daremno. A pierwsze to żeby nie mieć cudzych bogów przed Panem Bogiem. A Jezus w chrześcijaństwie jest uważany za Boga a więc tym samym jemu jest należna taka sama cześć i chwała co i Ojcu. Może Pan oczywiście nie uważać go za Boga ale chrześcijanie tak głoszą a ja jestem chrześcijaninem. Pan jest Żydem że tak Pan odrzuca nauki Jezusa i ich w ogóle nie rozumie?
Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
1 Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
2 Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Rozmawiamy o 1 przykazaniu nie o 2.....
Sławomir Majda
Proszę zrozumieć najpierw tekst dekalogu i na paluszkach sobie policzyć o czym ja piszę Link.
Paweł M
Jest Pan prawdopodobnie Żydem więc nie uznaje Pan, Jezusa za Boga i Zbawiciela ludzkości więc nic dziwnego że twierdzi Pan że wyznawcy Chrystusa łamią przykazanie o nie oddawaniu czci innemu Bogu niż Ojcu Niebieskiemu. Chrześcijanie natomiast uważają, że wypełniają to przykazanie bo wierzą że Jezus jest Bogiem a więc tym samym jest Mu należna taka sama chwała i cześć co i Ojcu. A filmik jaki tutaj jest przedstawiony zadaje kłam Ewangeliom ponieważ informacje tutaj przedstawione nie są z zgodne zapisem jaki znamy z Ewangelii czyli nie pochodzą od Jezusa ale od szatana.
Sławomir Majda
W jaki sposób ustalił Pan że informacje pochodzą od Szatana? Rozmawialiście ze sobą?
Paweł M
A w taki sposób że informacje tutaj podane nie zgadzają się z Ewangelią. Gdyby pochodziły od Boga to zgodziłyby się. Prosty sposób.
Sławomir Majda
Wierzyć można w kozę i ją czcić. Hindusi czczą lingamy-penisy co podobnie jest sprzeczne z 2 przykazaniem dekalogu jak czczenie bóstw przez szanownego Pana.
Paweł M
Pan kompletnie nie umie odpowiadać na wiadomości.... Jak się Pan tego nauczy to proszę się odezwać. Cały czas Pan nie rozumie że dla chrześcijan Jezus jest BOGIEM a więc nie łamią 1 przykazania z dekalogu... A Pan uparcie nie chce powiedzieć czy jest Pan Żydem, ateistą czy może chrześcijaninem. Jak Pan się nie zgadza z tym że Jezus jest Bogiem to dlaczego w ogóle wchodzi Pan na filmik gdzie jest mowa o Jezusie? Marnuje Pan tylko swój czas. Jak czczenie jednego Boga może być łamaniem 1 przykazania dekalogu?? Nie wyznaje Buddy, Zeusa, Hadesa, Thora czy innego bóstwa ale wierzę w tylko jednego Boga który objawił się w 3 osobach. A to że to do Pana nie dociera to już nie moja wina. Najwidoczniej na siłę próbuje Pan zdyskredytować Jezusa. Może się Pan z Nim nie zgadzać ale nie ma Pan prawa mówić że chrześcijanie łamią dekalog gdy czczą Jezusa bo Jego uważają za drugą osobę Trójcy Świętej. To jest JEDEN BÓG ale w 3 osobach. Albo twierdzić, że chrześcijanie są politeistami. Zajmuje się Pan ezoteryką więc o czym my w ogóle dyskutujemy.... Robi Pan coś co przez Boga w Biblii zostało surowo zakazane... Dalsza rozmowa nie ma sensu. Radzę odwrócić się od ezoteryki i wrócić do wielbienia prawdziwego Boga w należyty sposób.
Sławomir Majda
Szanowny pan manipuluje faktami w sposób typowy dla fanatyków. Moja wypowiedź dotyczy filmu p. Gajdzińskiego i odnosi się do przykazania nr 2. A pan gorliwe prowadzi dżihad ze mną, odnosząc się do przykazania nr 1, czyniąc to w sposób nieprzytomny lub złośliwe.

Paweł M
To pan caaaaly czas pisze o przykazaniu gdzie nie można czynić sobie obrazów ani rzeźb ani czcić Jezusa jako Boga a wg mojej wiary to jest przykazanie 1. Ale pan przecież tego nie rozumie bo już chyba 4 raz to tłumaczę. A drugim przykazaniem dla mnie jest nie wzywanie imienia Boga nadaremno. Ale tego pewnie Pan też nie zrozumie bo nagle zaczyna Pan mówić że chodzi Panu o przykazanie 2 ale dziwne że pisząc przykazanie 2 to zarzuca Pan że go łamię otaczając Jezusa czcią jaką otaczam Boga a to jest przecież przykazanie 1 a wg Judaizmu drugie. Dyskusja z Panem jest całkowicie bez sensu bo raz mówi Pan jedno a raz drugie.... Najpierw zarzuca Pan że Chrystus się mylił i odrzucił dekalog i otaczanie czcią Jego osoby jest łamaniem dekalogu a nagle teraz uważa Pan całkowicie co innego..... Bardzo jest Pan niezdecydowany.
Sławomir Majda
Dziwne, że Dekalog pochodzący od Boga panu nie pasuje.
Paweł M
Przykazanie 1 czy przykazanie 2 co za różnica? Pan i tak odrzuca nauki Jezusa i uważa Pan że się mylił i nie uważa go Pan za Boga. Co jest oczywiście absolutną herezja bo Jezus jako pierwszy w pełni wypełniał wszystkie przykazania prawa łącznie z dekalogiem. Najwidoczniej Pan zatrzymał się na ST. Pana wola. Ale oddawanie czci Jezusowi nie jest łamaniem żadnego przykazania ale wypełniania się je oddając boską część Jezusowi. Bo On jest Bogiem. Pan na prawdę nie rozumie.... Dekalog mi odpowiada ale używam innego podziału przykazań niż protestanci czy Żydzi. Ale uznaję cały dekalog. Ale co Pan może o tym wiedzieć skoro Pan odrzuca Jezusa oraz Jego nauki i woli się Pan bawić w ezoterykę...
Paweł M
Sam Pan mi zarzucił że w dekalogu nie ma nic mowy o Jezusie a mimo to jest mu oddawana cześć na równi z Bogiem Ojcem więc niech mi Pan nie mówi że nagle nie ma Pan nic do Jezusa... W dekalogu jest mowa o oddawaniu czci Bogu a Jezus wg chrześcijan jest Bogiem... Już 5 piąty raz o tym piszę.... A więc to przykazanie nie jest w żaden sposób łamane.... Sam Pan łamie je mając zrobione swoje zdjęcia czy to na telefonie czy wywołane u fotografa a przecież Biblia mówi wyraźnie że mamy nie czynić obrazu żadnej żyjącej istocie. Jeżeli mamy iść Pana tokiem rozumowania to dojdziemy właśnie do takiego wniosku.
Sławomir Majda
Jeśli ma Pan w domu kozę i ogłosi ją Bogiem, to w tym Pańskim myśleniu również nie będzie to sprzeczne z 2 przykazaniem.

Paweł M
Z tym że Jezus został wysłany przez Boga i był zapowiedzianym mesjaszem i spełnił niemal wszystkie proroctwa jakie były o nim zawarte i dokonywał cudów jakich nikt nie dokonał. Po co Pan w ogóle wchodzi na filmik mówiący o Jezusie skoro nie uznaje go Pan za Boga tak jak czynią to chrześcijanie? Po co Pan w ogóle wierzy w Boga jak wybiórczo traktuje Pan Pismo Święte i zatrzymał się Pan najwidoczniej na ST a Nowy traktuje jak jakąś herezję. Pana wola. Dalsza dyskusja na prawdę nie ma żadnego sensu. Nie będę próbował Pana przekonywać do niczego bo woli Pan zajmować się ezoteryką niż uwierzyć w Mesjasza Pańskiego oraz w Boga....

Sławomir Majda


Ja wiem, że Jezus był Mesjaszem. Tyle że dziś ma 300 żon, czyli harem w Polsce. Mało tego nie jest to jego pierwszy harem, a przecież pamiętamy wszyscy że on nawet dziewicom zakonnym rozdawał swego czasu napletek jako obrączkę ślubną. I to jest materialny skutek. Chyba jedyny a to przez złamanie 2 przykazania Dekalogu. Jego akolici spotkają się kiedyś ze skutkami własnych promocji.
Sławomir Majda
Jeśli Pan nie widzi różnicy między przykazaniem 1 i 2, między ich wersjami to konstatacja jest ta sama co na początku - bałwochwalstwo. Tyle że wynikające z ubogiej wiedzy i braku zrozumienia podstaw.
Paweł M
Dobra dalsza rozmowa z Panem nie ma sensu.
Bierze Pan prawdę i przedstawia ją w najgorszym świetle dodając niestosowne komentarze. Bluźni Pan przeciwko Chrystusowi którego uznaje Pan za mesjasza i za Syna Bożego a mimo to twierdzi Pan że Chrystus się mylił i nie jest mu należna cześć. Brawo, sataniści by się takiego bluźnierstwa nie powstydzili. Bóg na pewno jest z Pana zadowolony że walczy Pan przeciwko Jego Synowi.
Sławomir Majda
Zmęczyłem się. Znów Pan sobie uroił, że pisałem o synu bożym.
Paweł M
Nowy Testament uznaje Jezusa za Syna Bożego sam zresztą wiele razy to mówił, Nowy Testament uznaje także Jezusa za Boga. Jak inaczej można uważać Jezusa za Mesjasza i nie twierdzić jednocześnie że nie jest Synem Boga? i że nie jest Bogiem?? Tak się nie da...... Ale najwidoczniej Pan używa całkiem innego przekładu Nowego Testamentu.....
Sławomir Majda
Monastycyzm jaki rozwinął się ok. roku 200 ne. spowodował aż do teraz, zamknięcie za murami wielu samotnych homoseksualnych mężczyzn. Jak dowodzi obecna walka papieża z gejami w Watykanie, czy wspieranie pedofilii przez Polskich hierarchów, homoseksualizm ma się nadal doskonale w tym środowisku. Złamanie 2 przykazania dekalogu w Polsce owocuje, również tym, że Polscy Hierarchowie oskarżani o homoseksualizm, w ostatnich latach ok. 300 Polkom udzielili ślubu tylko z jednym nieżyjącym żydem. Gdyby nie złamano Dekalogu, to nie było by tego wstydu u kobiet i wstydu Polaków przed światem.


Dodano : 25-06-2017 Przez: s_majda Przeczytano: 1084 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.