Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Bóg i ``boscy krewniacy`` we współczesnych religiach - słowniczek

Brat Boga
Lista znanych historycznych Mesjaszy Żydowskich obejmuje co najmniej 7 osób. W Islamie opisano co najmniej 10-u Mesjaszy. Wielu innych działało na gruncie pozostałych religii. Pośród tak licznej grupy znaleźli się wielcy Mistrzowie, jak również jednostki niepoczytalne oraz rozmaici bałwochwalcy. Warto tu wyliczyć najbardziej znanych historycznych żydowskich Mesjaszy lub tych, którzy się za nich ogłosili m.in.:
1. Szabetaj Cewi ur. w 1626r w Smyrnie Link.
2. Baruchja Ruso ur. 1676 Saloniki Link.
3. Jakub Frank ur. 1726 w Korolówce na Podolu Link. Przez krótki czas nazywał się on ,,bratem Boga”, ponieważ Jezus ,,Syn Boga” żył już kiedyś wcześniej. Dla większej chwały ogłosił się Bogiem w okresie późniejszym.


Koleżka Boga
Tak ludzie Orientu, nazywali Chrześcijan z uwagi na zarzut złamania II przykazania Dekalogu i domniemanego krewniactwa Jezusa wobec Boga.
Matka boska
W wielu kulturach osoby jasnowidzące rozpoznają Dusze kobiet jako te, które urodziły kiedyś jakiegoś ``żywego boga``, boginię lub dowolne inne bóstwo. Art. ``Boskie Matki w Hinduizmie. Bogini Matka w starożytności`` Link.
Półbóg
Przykładem półboga jest Gilgamesz zrodzony z ziemskiej matki i ``żywego boga``. Jego poszukiwanie boskiego tatusia opisano w bliskowschodnim micie. Innym półbogiem jest Jezus, którego matka również pochodzi z planety Ziemi.
Syn boży
Dziecko jakiegoś ``żywego boga`` lub bogini.
Żona Boga
Kobieta, która poślubiła jakiegoś ``żywego boga``. W roku 2017 oficjalnego ślubu Jezusowi Chrystusowi udzielają tylko Biskupi. Te małżeństwa reklamowane i omówione są na społecznościowym chrześcijańskim portalu o nazwie ``Poślubione Jezusowi`` http://kosciol.wiara.pl/doc/723470.Poslubione-Jezusowi.
Wszystkie żony Jezusa Chrystusa są bardzo zadowolone z męża. Jezus również ze swymi teściami żyje w wielkiej zgodzie, bo przecież wychowali córki tak a nie inaczej. Z sentencji artykułu wynika, że Jezus Chrystus zamieszkuje u wszystkich swoich żon równocześnie, ale nie posiada stałego zameldowania. Te śluby mogą się nie podobać malkontentom z innych religii chrześcijańskich oraz ateistom. Fakt prawny, czyli ślub zmarłego Jezusa z 300 kobietami jednak istnieje, a w związku z tym cudza opinia, że jest on władcą haremowym, pozostaje wyłącznie opinią.


Żywy Bóg
Pojęcie to dotyczy osoby, która uznała siebie za Boga, lub została nim ogłoszona jak m.in. Ozysrys, Jezus, Wisznu, Kriszna, Sziwa. Tym mianem określano również rozmaitych władców całego świata m.in. królów Amerykańskich imperiów, Cesarzy wszelkich krain; jak Rzym, Chiny, imperia Azji. Osoba która się ubóstwiła, która stała się ``żywym bogiem`` lub dowolnym świętym to po śmierci, a w kolejnym wcieleniu Duszy ma objawy Downa. Jest to forma upomnienia dla jednostki. W wielu kulturach opracowano odrębne systemy mordowania żywych bogów Link. Dotknęło to również Jezusa. 


Dodano : 15-06-2018 Przez: s_majda Przeczytano: 1141 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
  • s_majda 13-10-2020 09:01:50

    ``Jeśli Śyn jest płodem i obrazem Ojca, jeśli jest we wszystkim podobny do Ojca, to oczywiście musi być tak, że również Syn rodzi, jak sam został zrodzony, i również On staje się ojcem swego syna. Następny rodzi również ten, który z Niego jest zrodzony, i tak dalej w nieskończoność. Bo to przecież oznacza, że zrodzony jest podobny do rodzącego``. (``Mowy przeciw Arianom`` str. 44. Wydawnictwo WAM.)