Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Rycerze światłości, Rycerze Miłości. Dyskusja z portalu CUD
czytamy od dołu
,,Rycerze światłości, rycerze Miłości. Modlitwa uwalniająca" zamieszczona jest pod tym adresem Link


2010-01-28 08:53 Sławomir Majda (m)
#
Miłosierdzie boskie jest związane z przebaczeniem. Miłosierdzie to aktywna forma współczucia, wyrażająca się w konkretnym działaniu, polegającym na bezinteresownej pomocy. Samo współczucie nie przekładające się na działanie miłosierdziem jeszcze nie jest. Termin ten wywodzi się z Biblii. Miłosierdzie jest jednym z najważniejszych przymiotów Boga, tak jak jest on opisywany w Biblii.
***
i Rycerskie znaczenie tego słowa. Mizerykordia (łac. misericordia – miłosierdzie), wcześniejsza nazwa puginał – krótki, wąski sztylet służący do dobijania rannego/konającego przeciwnika (stąd nazwa), o mocnym sztychu oraz długiej klindze przystosowanej do pchnięcia przeciwnika.


2010-01-28 08:48 Sławomir Majda (m)
#
Nigdy nie grałem w gry rycerskie na kompie ani w RPG. Patrzę czasami podniecenie graczy którzy walczą z demonami, szkaradnymi trolami czy rycerzami ciemności. Nie łączyłem tego z tym wątkiem ale skojarzenie nasuwa się samo. Kiedyś znajomy młodzian na kompie tłukł łopatą przechodniów, policjantów (bo nie nasi). Mam jednak wątpliwości czy to jeszcze było zachowane rycerskie


2010-01-28 07:46 hydrozagadka (k)
#
Mi rycerze światłości kojarzą się wyłącznie z książką (filmem) "Nocny patrol" ;-) http://www.youtube.com/watch?v=yMHQsjgQDrA 0:46 ;) jak piorą się rycerzami ciemności ;-))


2010-01-28 07:44 Leszek (m)
#
Polski wkład do grona Rycerzy Niepokalanej czy Chrystusa, to obecnie całe Opus Dei z przywództwa PiS oraz PO.
Sporo ich.
No i to, co dała w linku Grażyna Anna
I cele mają takie same, jak reszta Rycerstwa religijnego: walkę z "poganami" i heretykami.


2010-01-28 01:09 nieobecny (m)
#
Rycerze świątynni wybranych porządków. Właśnie chodziło przede wszystkim o porządek, reguły, system, który był różny na terenach pod ekspansje (i zagrożonych, potrzeba obrony). Zakony przy granicach, bo tam ścieranie się kultur, przenikanie, potrzeba ludzi o jasnych, twardych regułach, ukształtowanym charakterze.


2010-01-28 00:44 Witek (m)
#
Grażyna Anna
Głównie zwalczanie niewiernych, szarlatanów (czyli każdy kto się ezoteryką itd. zajmuje:) ), duma z pełnienia takiej służby, misji, gdzieś w tle ślubowania rycerskie, niechęć zrozumienia że tamci są ok, oparta na ślubowaniach.


2010-01-28 00:04 Grazyna Anna (k)
#

Sławomir. Rycerskie zakony, to nie tylko Maryjne zakony: Link http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_rycerski


2010-01-28 00:04 Grażyna Anna (k)
#
Witek a napiszesz coś o tych obciążeniach? Jak to u ciebie się objawiało :)


2010-01-27 23:41 Witek (m)
#
Mam tego typu obciążenie.

Rycerz w stroju organizacyjnym Reklama gry.Link

Klan Rycerze światła jest klanem którego podstawą jest Honor i Chwała, w którym na pierwszym miejscu liczy się człowiek a nie level w grze która polega na klikaniu w piksele. Klan zostało założony przez 2 członków dawniej istniejącego legendarnego klanu "Pogromcy Ciemności" w dniu jego upadku ( 17.01.2009r o godzinie 19:46 ). Od tamtej pory odnosimy wiele sukcesów na arenie polskiego RuneScape, oraz zyskaliśmy silnych sojuszników.

Jeżeli i ty chciałbyś dołączyć do nas oraz spełniasz poniższe wymagania, to zapraszamy z otwartymi ramionami. Pamiętaj jednak że ten klan jest Honorowy, a więc jeżeli nie masz zamiaru przestrzegać ustaleń i zasad, lub chcesz dołączyć na tydzień to nie dochodź. W celu dołączenia do klanu, zarejestruj się i napisz podanie w dziale "Rekrutacja do Klanu" lub "Rekrutacja do Akademii" w zależności od twojego levela, w tych działach znajdziesz taż wzór podania.

2010-01-27 19:52 Sławomir Majda (m)
#
Wkład polski w sprawę to Rycerz Niepokalanej
Notka biograficzna
?w. Maksymilian Maria Kolbe - rycerz Niepokalanej

?w. Maksymilian Maria Kolbe 8 stycznia 1984 roku. Na chrzcie nadano mu imię Rajmund. Rodzina Rajmunda mieszkała Zduńskiej Woli, jego rodzice, Juliusz i Marianna utrzymywali się z pracy w zakładzie tkackim. Gdy na świat przyszło drugie dziecko, czyli Rajmund, dziecko przenieśli się do Łodzi. Państwo Kolbe mieli pięcioro dzieci: Franciszka, Rajmunda, Józefa, Walentego i Antoniego. Niestety, dwoje najmłodszych nie przeżyło nawet wieku niemowlęcego. W życiu Rajmunda nastąpiła ogromna zmiana, kiedy w 1904 roku doznał objawienia, ujrzał Matkę Bożą z białą i czerwoną koroną. Zrozumiał wtedy swoje powołanie. Podobnie jak jego brat Franciszek w 1907 roku wstąpił do zakonu franciszkanów. Nowicjat rozpoczął w Małym Seminarium Ojców Franciszkanów we Lwowie. Na znak rozpoczęcia nowego życia przyjął imię brata Maksymiliana. W zakonie rozpoczął też studia, chodził na zajęcia z filozofii na jezuickim uniwersytecie Gregorianum w Rzymie. Później studiował teologię w Kolegium Seraphicum. W 1914 roku przyjął drugie imię - Maria, symbol kolejnej zmiany, ponieważ wtedy też złożył uroczystą profesję w kaplicy Międzynarodowego Kolegium Serafickiego w Rzymie. Głęboko wierzący pragnął służyć Bogu jak najlepiej, swoją drogę widział w założeniu stowarzyszenia maryjnego. Zamiar swój zrealizował 16 października 1917 roku, kiedy to wraz z 6 alumnami zdołał powołać do istnienia Rycerstwo Niepokalanej, które później zostało pobłogosławione przez papieża Benedykta XV.

Możliwości jego uwikłania w tematy akurat tego rycerstwa
a) Inicjacja zewnętrzna od osób postronnych, konkretna i w konkretnym celu lansowania astralu Maryjnego
b) Samozwańcza misja przypodobania się matce zbawiciela.
c) Ochrona Miriam przyjęta poprzez inicjacje osobiste z jej strony.
d) odprysk bałwochwalstwa- czczenie jak leci z chęcią zasłużenia walką na zbawienie duszy.

2010-01-27 19:42 Sławomir Majda (m)
#
Szef -może na poziomie duszy. W mojej ocenie ona przyszła, przedstawiając się z najlepszej strony. Popatrz- jestem po stronie dobrej i nawet walczę w tej sprawie.
Jeśli ktoś spotka moją duszę z mieczem lub w pancerzu to będę wdzięczny za informacje. Leszku sprawa jest dość istotna. Pisałem ci o wizycie twojej duszy u mnie. Przyszła z mieczem w ręce. Rozmawialiśmy przyjacielsko bo już znałem mechanizm i rozumiałem jej dobre chęci. Miecz był w nich znakiem rozpoznawczym.
Na poziomie Miłości i światła jak napisałeś miecze nie są nikomu potrzebne.
Jezus czy Budda NIE biegają po świecie jako opiekunowie z mieczem w ręce w poszukiwaniu strapionych dusz. To byłby horror.

2010-01-27 18:34 Danusia (k)
#
Leszek
samozwańca z misją lecący z przeprosinami do SM? coś tu nie gra, chyba ze to ich dawny szef...

2010-01-27 18:32 Leszek (m)
#
Na pewno są samozwańcami z misją.

2010-01-27 15:15 Grażyna Anna (k)
#
Sławomir, a możesz coś więcej napisać na temat tego, co konkretnie tej osobie wywaliło?

2010-01-27 14:51 Grażyna Anna (k)
#
Sławomir, dokładnie coś w tym stylu.

2010-01-27 14:43 Sławomir Majda (m)
#
Odbieram raczej Rycerzy światłości jako dusze które mają inicjację w walkę- czyli w zabijanie innych, oczywiście tylko ,,tych złych".
Kto by to nie był, na ziemi zatem jest albo jakaś szychą z mieczem lub mięsem armatnim. Możliwe, że istnieją jakieś hierarchie. Pomysłodawca w astralu jaki nigdzie nie biega z mieczem bo ma ludzi od tego. Cała piramida jego astralnych przydupasów np. przedstawiających sie jako Archanioł. Jako zbawca i opiekun przenajświętszego sakramentu itp. Ma miecz i robi wrażenie na jakiejś duszy, która też chce mieć miecz, a potem go sobie trochę poużywać na ziemi. I powoli przez kilka tysięcy lat powstaje astralna armia w której wszyscy już mają miecze. Tworzą sobie hierarchie.
Z tego towarzystwa uzbrojonych Rycerzy światłości na pewno wydostał się Jezus i Budda otwierając serce i działając sercem < bo Miłość i światłość obywają się bez mieczy.> Budda odesłał też całą astralną własną armię.

2010-01-27 13:58 Grażyna Anna (k)
#
Archanioł to archanioł, a Rycerz światłości to co najwyżej w jego orszaku był.

2010-01-27 13:53 Sławomir Majda (m)
#
Ale to archanioły pokazują się z mieczami. Biały astral też może mieszać

2010-01-27 13:47 Grażyna Anna (k)
#
Dla mnie Rycerze światłości, Rycerze Miłości = UBA lub istoty po praniu umysłu przez UBA

2010-01-27 13:46 Grażyna Anna (k)
#
>>>
Grażyna. Chyba najpierw byli astralni rycerze a potem dopiero przy inkarnacjach pojawili sie na ziemi.

To też.
Ale mogło być na odwrót.
Na Ziemi w zakonie, a potem astralny rycerz z misją niesienia światła i walki/obrony przed złem...

2010-01-27 13:43 Sławomir Majda (m)
#
Wicher. Dzięki. Verowa miała tu wątek ,,karma z archaniołami. I Możliwe, że miecze, pancerze i ta cała pancerna jada anielska są jakąś spuścizną po ich inicjacjach.
Grażyna. Chyba najpierw byli astralni rycerze a potem dopiero przy inkarnacjach pojawili sie na ziemi.

2010-01-27 13:34 Grażyna Anna (k)
#
hmmm i być może takiego Rycerza światłości mam w swojej kolekcji.

2010-01-27 13:26 Grazyna Anna (k)
#
Mogą to też być, tak mi teraz przyszło, pozostałości po rycerskich zakonach oraz wyprawach krzyżowych

2010-01-27 13:19 wicher7 (m)
#
święty Michał, Gabriel-oni są zdaje się kreowani na takich rycerzy. może to chrześcijańskie matryce

2010-01-27 11:48 Sławomir Majda (m)
#
Czym są rycerze światłości- to próbuję ustalić bo sam nie wiem. Komuś niedawno wywaliło i tak nazwał znajomego.
Leszek poniżej wyznał, że umie rozróżnić i oddzielić od tych co tylko noszą miecze. Dla mnie to jakieś zbiorowe urojenie nas, lub naszych duszyczek. Widuję dusze w pancerzach lub odkryte ale z mieczami w dłoniach. Ewidentny dla mnie dowód rycerskości który dusze podczas inkarnacji ukazują na Ziemi walcząc np pod Grunwaldem czy na wyprawach krzyżowych.
Leszku jeśli możesz to coś napisz.

2010-01-27 09:18 Grażyna Anna (k)
#
Danusia :D Wyjątki się zdarzają :D

2010-01-27 09:17 Danusia (k)
#
Grażynka
ja nie:)

2010-01-27 09:06 Grażyna Anna (k)
#
Nadal nie wyjaśniłeś kim są Rycerz światłości, Rycerz Miłości.

Nie ma co się dziwić, że ludzie miecze jeszcze taszczą, skoro praktycznie każdy z nas zaliczył kiedyś służbę w wojsku :P

2010-01-27 08:37 Sławomir Majda (m)
#
Połowa cudowiczów nosi takie miecze astralne. W Turcji byłem na Ratringu- spływie pontonowym gdzie przyjechali ludzie z całej Europy. Czułem się nie jak na spływie ale jak w obozie jenieckim lub obozie zagłady. Zebrało się około 1000 osób. Sprawnie podzielono nas na grupy. Patrzyłem na dusze, prawie wszystkie miały miecze. Flisacy miejscowi Turcy działali tak aby ludzie w pontonach walczyli ze sobą.
Z kolei wartownicy przed parlamentem w Atenach oprócz karabinów, trzymają w rękach oszczepy. Zaś przyjęte przez nich rycerskie obowiązki+ misja ochraniania władcy.

2010-01-27 07:04 Leszek (m)
#
Na mój gust, to mógł być Rycerz Głupoty, bo Miłość i światłość obywają się bez mieczy.

2010-01-26 21:36 Grażyna Anna (k)
#
Proszę o wyjaśnienie kim są Rycerz światłości, Rycerz Miłości

2010-01-26 21:19 Sławomir Majda (m)
#
Modliłem się długo o wzajemne przebaczenie wobec pewnej kobiety. Po latach przyszła kiedyś do mnie jej dusza. Postać mężczyzny (choć wiedziałem, że to ona) odzianego w pancerz z wielkim mieczem w obu dłoniach. Stanęła przede mną i powiada ,,przebacz mi”. Zamurowało mnie a w środku zakipiało. Z mieczem do mnie? na przeprosiny? Przez zaciśnięte zęby powiedziałem tej duszyczce ,,przebaczam”. Emocje były niepotrzebne.
Był to jeden z tzw Rycerzy światłości, Rycerzy Miłości.
Dusze przez całe wieki targają ze sobą ogromne miecze, stroją się w pancerze a na Ziemi w czasie licznych inkarnacji wycinają się wzajemnie za pomocą mieczy już prawdziwych.
Po wielokroć już widziałem u nas takie rycerskie miecze.
Jakie wy macie doświadczenia w tym temacie. Jak przenosicie obciążenia tzw Rycerzy światłości, Rycerzy Miłości w materialne środowisko, jak się od tego uwalniacie. Zwracam uwagę, że jako pierwsza z mieczem dotarła do mnie dusza kobiety.
Jako Rycerze światłości mogą działać nawet strzygi niekoniecznie tylko same aniołki
Dodano : 27-01-2010 Przez: s_majda Przeczytano: 1755 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.